Spirit pendel

Spirit lampen fra Vistosi er hverdagsluksus, hvor design og håndværk går hånd i hånd. Den store elegante og stilrene diamantform får Spirit til at fremstå som noget eksklusivt, en fin måde at sige ”velkommen og tag plads” til dine gæster. Spirit lampen er et stensikkert valg, der nærmest forvandler din stue til et skønt slot. Lampen fås i krystalglas og i blankt hvidt glas, som spreder lyset flot ud i rummet. Hvis du er til god boligindretning, er Spirit lampen med sin stringente stil et sikkert valg, en lampe, der med sit stærke udtryk kan hjælpe med at forene en indretning, som er et mix mellem nye og gamle møbler, eller den kan være en stjerne i en rigtig trendy indretning.

Spirit er designet for Vistosi af Marco Acerbis

Produceret i EU
Materiale: Muranoglas
Lyskilde: 1X10W E27 LED
Farve: hvid, krystal
Brand: Vistosi

Diameter: 37 cm
Højde: 27 cm

udstillingsmodel i krystal
Showroom: Kom forbi og se lampen i vores showroom.   

750,00 dkk

FORDELE HOS OS

  • Prisgaranti
  • 14 dages returret

Måske er du også interesseret i følgende produkter