Lucciola pendel XL - Intermezzo er leverandør af flot og eksklusivt italiensk design - spar 579,- kr.

Hånden på hjertet, hvem drømmer ikke om en lækker og charmerende indretning? Det kan du uden tvivl få med nogle lækre Lucciola lamper fra Vistosi, der laver lamper med masser af kvalitet. Vistosi er et anerkendt brand på den globale scene, der har udviklet og produceret lamper i lange baner og gennem mange år. Med inspirationen fra månen har designeren Luciano Visotsi tegnet denne lampe i 1991.

Lucciola består af tre lag Murano mundblæst glas og henvender sig til meget bevidste mennesker, som går op i kvalitetsprodukter. "På vej hjem en aften gik bilen i stykker, og mens jeg ventede på, at der skulle komme hjælp, stod jeg lænet op ad bilen og betragtede fuldmånen. Det var en inspirerende øjenåbner", fortæller designeren Luciano Vistosi.

Produceret i EU
Materiale: Muranoglas 
Lyskilde: 1X10W E27 LED
Farve: hvid
Brand: Vistosi

Diameter: 41 cm
Højde: 30 cm

Levering: 3 uger 

 

 

2 318,40 dkk

2 898,00 dkk

FORDELE HOS OS

  • Prisgaranti
  • Gratis fragt
  • 14 dages returret

Måske er du også interesseret i følgende produkter