Zoo-pouf pingvin

Med de runde former og det naivistiske udtryk er de nye animals pouf svært at stå for. De nye puffer er fascinerende design for både store og små og kombinerer humor og siddekomfort i skøn forening.   

Dyrene, der danner ramme om Intermezzos nye serie af siddepuffer til stuen eller børneværelset, kan nok bedst karakteriseres som fabeldyr, der dog henter inspiration i nogle genkendelige farver og former, som her med en sød pingvin. Udført i mikrofiber er de charmerende puffer særdeles komfortable og resistente. De holder således til barneleg og fedtede fingre, og betrækket kan tages af og vaskes ved behov.Godt design skal først og fremmest være brugervenligt og af høj kvalitet, men det gør ikke noget, hvis det også er sjovt og vækker god energi i dit hjem samtidig. Derfor er Intermezzos produkter skabt med blik for fantasi og godt håndværk, der går hånd i hånd hos den moderne designvirksomhed.   

Kom og oplev animals pouffer live i Intermezzos showroom, hvor du kan prøvesidde dem, før du beslutter dig.

Produceret i EU
Farve: sort-gul
Brand: Zoo-Pouf

Bredde:  70 cm
Dybde:   70 cm
Højde:    50 cm

På lager
 

450,00 dkk

FORDELE HOS OS

  • Prisgaranti
  • 14 dages returret

Måske er du også interesseret i følgende produkter