Amsterdam 440 Se fuld størrelse Tilbud

Amsterdam 440

Denne stol kan uden tøven kaldes et lille skulpturelt møbelkunstværk, desuden til en meget fornuftig pris. Gode stole er lavet fra bunden med nogle gode råvarer, ekspertise, moderne teknik og den tid, der skal til, for at udvikle og opnå det bedste resultat. Som du sikkert ved, er der en stor kvalitetsforskel fra de produkter, man kan købe hos de forskellige discount møbelkæder, og de designprodukter, man kan købe hos specielle forhandlere.

Amsterdam stol er skabt med en klar vision: at være bedste til at producere stole, derfor rummer produktionen en kombination af flere processer, der kontrollerer og koordinerer stolene undervejs, så man opnå det bedste resultat hver gang.

VI KAN LIDE AMSTERDAM - for ved syn og duften af en ny Amsterdam stol får man bare lyst til at tage den med hjem med det samme.

Produceret i EU
Materiale: træ - læder
Farve: ask, bejdset wengè, bejdset valnød, bejdset kirsebær, lakeret
Brand: Crassevig

Højde: 79 cm
Højde sæd: 47 cm
Bredde: 56 cm
Dybde: 49 cm

1 stk. bejdset wengè tilbage
Showroom: Kom forbi og prøv stolen i vores showroom.  

1 825,00 dkk

3 650,00 dkk

FORDELE HOS OS

  • Prisgaranti
  • Gratis fragt
  • 14 dages returret

Måske er du også interesseret i følgende produkter